“Sa peaksid oma ettevõtte tegema!” Seda soovitust kuulsin Eestis elades aastaid. Vastus oli enesekindel EI. Šotimaale tulin teadmisega, et hakkan täiskohaga kirjutama. Kuidas see peaks toimuma, ei kujutanud ma ise ka ette. Hea oli, et ei proovinudki ette kujutada.
Juba veebruaris soovitas kohalik arenduskeskus, et mõistlik oleks luua mul oma ettevõte, sest sel moel siinkandis kirjanikud tegutsevad. Hakkasin lähemalt uurima, ja avastasin, et siin on suisa turu-uuringud kirjutamisteenuse kohta tehtud ning arenduskeskuse koduleheküljel tasuta alla laaditavad.
Aprillis 2020 ei jäänud mul lihtsalt midagi muud enam üle. Mõistsin, et kui tahan pakkuda kirjutamisteenust, jagada oma teadmisi, tuleb sellele rongile peale hüpata. See rong ei ole mingi arhailine susla, vaid korralik kihutaja – vähem kui kuu ajaga viisin end kurssi, kuidas Šotimaal ettevõtet asutada, millised on nõudmised, kus ja kuidas end registreerida, maksusüsteem ja raamatupidamine. Word Accord sündis 22. aprillil 2020.
Pakun kirjutamisteenust rahvusvahelisena: mul on kliente Eestis, Šotimaal, aga ka USAs ja Kanadas. Word Accord on mulle saavutus nagu raamatki. Julguse, teadmiste ja eneseusu proovilepanek, kuid minu enese loodud võimalus rakendada teadmisi ja kogemusi, kasutada oma annet ja kasvatada sissetulekuid.
Sest nagu Winston Churchill on öelnud: „Ega’s head kriisi saa lasta raisku minna!“
Olen kirjutanud oma klientidele pressiteateid, kodulehekülje sisu, blogisid, aga ka luuletusi (sh koostööprojektid kunstnikega, siinsete enesearengu ja mõtteviisi mentoritega), kõnesid sh liftikõnesid, sotsiaalmeedia sisu, reklaamtekste, koostanud eduõpetajatele ja mõtteviisi mentoritele töölehti ja töövihikuid.
Praeguseks olen keskendunud peamiselt vari-või kaasautorina kirjutamisele (raamatud, blogi), aeg-ajalt võtan ka vastu mõne sotsiaalmeedia sisuloome pakkumise. Klientide nõudlusel lisandus uue teenusena mais 2021 Tagasiside. Minult küsiti üsna tihti, et “mul on midagi kirjas, aga ma ei tea, kas see kõlbab või mida sellega üldse teha”. Seni oli see teenus saadaval vaid minu ghostwritingu klientidele, kuid nüüd olen valmis tegelema ka nendega, kes soovivad ise edasi pusida. Mina loen leheküljed läbi ja annan kuni 60-minuti jooksul tagasisidet, mis on hästi ja mis vajab parandamist ning missugust potentsiaali mina sel näen.
Koostöös siinse äripartneriga, sotsiaal-ja digitaalmeediale keskendunud IGM Ventures’iga aga oleme kokku pannud koolituspaketi, mis sisaldab nii loomingulist kirjutamist, ideede tekitamist, raamistikku veenvaks sisuloomeks ning õigete märksõnade kasutamist tekstis. Minu personaalsed kirjutamismentorluse paketid leiad lehekülge allapoole kerides. Need on mõeldud eelkõige neile, kes kirjanikuks saada ei taha, aga peavad oma tööülesannete tõttu ikkagi kirjutama.
Seminare, mille abil õppida ise ideid tekitama, leida oma “käekiri” kirjutajana ning saada üle vaimsetest takistustest, mis kirjutamist segavad, teen ka eesti keeles. Neil on osalenud nii kooliõpilased kui ka ajakirjanikud ja blogijad. Palun võta ühendust, nt täida koduleheküljel kontaktivorm ja küsi pakkumist.
Esinen kõnelejana kas kinnistel või avalikel üritustel, coachingu-sessioonidel, jagades lugusid endast, elust, eesmärgiga innustada, sütitada inimestes sisemine säde olla need, kelleks nad siia ilma sündisid, aidata kaasa lennukate mõtete ellu viimisele. Aastal 2020 (septembrist aasta lõpuni), olin külaline kümnekonnas taskuhäälingus. Salvestused on jätkunud ka aastal 2021. Sageli salvestatakse terve hooaeg ette. Mulle teadaolevalt avaldatud episoodid on järelkuulatavad sektsioonis NEWS.
Rõõm on tõdeda, et Eesti ettevõtted on ka mind üles leidnud. Aitäh teile: Liis Lusmägi, Kõnekindlus OÜ, Värska Originaal, No Bananas!, SA A.H. Tammsaare Muuseum Vargamäel, Thorma, Must Muna, MTÜ Lahemaa Looduskool, Anu Tähemaa, Energoman Kalju Paldis, eduõpetaja Kai Oja jpt.