You are currently viewing Elamise julgus

Elamise julgus

Mul on nii hea meel, et Kutt saab taas koolis käia. See muutus temas, elamise julgus, iseolemise julgus, enesekindlus sh südikus probleemidele silma vaadata ja otsida lahendusi. Mul on selle üle meeletult hea meel ja uhke tunne ka muidugi. 

Ma olen kuidagi teadlikumaks saanud tõsiasjast, et tal on vaja ise otsusele jõuda ja lahendused välja töötada. See on nii olnud juba väiksest saati, aga ilmselt polnud ma ise kuigi arukas seda märkama. Nüüd aga, kasvava mehelikkusega on seda lihtsalt tugevamini märgata. Kaudsed vihjed ei tööta. Otsesed vihjed ka ei tööta. Valmis pakutud lahendused lükatakse kõrvale. Aga kui esitada küsimusi, pakkuda võimalust otsustada, tal endal järelduseni jõuda, siis on kuidagi koostööaltim. No näiteks trenni tegemine. Sellega on siin veits lapanud. Eelmisel aastal ta käis vettehüpetes, aga siis pandi kõik lukku ja pärast ta enam ei tahtnud. Ma siis püüdsin küll utsitada, kutsusin kaasa endaga trenni tegema, koolis kekaõps tegi mingeid udupeeneid väljakutseid, aga mott oli mitte null vaid miinustes. Nüüd on ta väidetavalt (ega ma ju üleval kontrollimas ei käi) igal hommikul kükke ja kätekõverdusi teinud ja terve see nädal pärast kooli uhab suures toas trenni teha. Eile küsis isegi harjutusi mu käest. Näitas oma musklit ka. Enam ei ole punnis pähkel, vaid korralikud käelihased. Pole siis ime, et ta mind õhku tõstab. Varsti viskab üle õla. 😂 Kätekõverduste kehahoid on tal küll ilusamaks läinud. 

Homme läheb Kutt jahiga merele. Mitte jahtima, aga jahiga sõitma. TS Royalist on laeva nimi ning tegemist siis merekadettide õppelaevaga, n-ö nende lipulaevaga. Kell 10 peame kohal olema ja kell 16 saame kätte. Nende üksusest läheb 10 last. Õppuste programm on tihe – tuleb üle parda kukkunud mees jahile tagasi aidata ning usinamad saavad vist purjedega ka mässata. Alguses pidi laev Aberdeenis peatuma, aga nädala alguses tuli teade, et hoopis Peterheadi tuleb minna. Nii et homse päeva veedan siis ka seal. Sille juba teatas, et võin tema juures olla. Lubab sadu homseks ja ainult 6 kraadi sooja, aga nagu öeldakse – ilmast räägitakse õhtul. Sille just helistas – läheme teeme homme ca 20km ringi. 

Õhtul on mul veel 2 tundi tantsimist ka. Pühapäeval ma vist käin ainult kõrvade peal. 😁

Järgmine nädal tuleb küll aga üks päev puhtana hoida, sest äripartner, kellega teeme koos loova sisuloome koolitusi, tuleb oma pruudiga Braemarisse. Kuna see on meile nii lähedal, siis oleks mõistlik kasutada juhust ning ka silmast silma kohtuda. Juunis tuleb meil temaga viienädalane koolitus, kus tema õpetab sisuloome struktuuri – ehk missugune on veenva postituse raamistik, mina aga aitan inimestel tõsta enesekindlust kirjutamise osas ning leida oma stiili. Ühegi raamistiku kopeerimisest pole kasu, kui sind ennast sealt välja ei paista. 

Ma juba eelmisel aastal täheldasin, kuidas varakevad kestab siin kaua. Ja varakevad on mu lemmikaastaaeg. Hakkab see umbes jaanuari lõpus ning praegu ka veel nartsissid õitsevad. Metsad paistavad veel läbi ning päevane temperatuur on ca 10 kraadi juures. Võililled võtavad vaikselt võimu ja rohi on roheline, kuid eilegi sadas rahet. 

Selle nädala kõige suurem uudis on see, et ma sain oma prillid kätte. Käisin enne sünnipäeva juba silmaarsti juures ning siis selgus, et kaugele vaatamiseks nt autoga sõites peaks prillid ees olema. Kolmapäeval käisin järel ja viisin prillid siis ka jalutuskäigule. Vaatasime koos päikeseloojangut, vahukommiroosasid pilvi ja hästi madalat mõõna. See, et sa näed võib tunduda nii enesestmõistetav, aga ei ole seda mitte. Tunne oli sama, mis 14 aastat tagasi, kui silmaopijärgsesse kontrolli sõites nägin trammi teises otsas oleva inimese pluusi mustrit. Ma olin selleks ajaks prille kandnud ligi 20 aastat!  

Siinne silmaarst ütles ka, et silmade tervis on väga hea, kuid nägemise halvenemise põhjus on see, et mu pisarad kuivavad väga kiiresti. 😍 Noh, mõnes mõttes ju hea uudis, onju. Ei mingit pikka vesistamist. Nutad oma nutu ära ja edasi minek. 

Laiemas plaanis suur uudis oli muidugi see, et üle nelja kuu tehti jälle kaubandus lahti, sh pubid, kohvikud, restoranid. Vahva oli eelmine nädalavahetus näha, kuidas muru niideti, välitoolid ja lauad pandi paika. Nt alkoholi siseruumides tarbida ei tohi, vaid kui tahad praegu pubis õlut juua, siis pead õues istuma. Esmaspäeva õhtul sadas mõnusat vihma, aga šotlased olid ikkagi pubis – kes teab, kaua neid lahti hoitakse. 😂

Ma ise, ja Kutt ka, ootame rohkem seda, et saaks rõiva-ja jalatsipoodi minna. Kutil vaja kekasse uusi tosse (keskmiselt iga kahe kuu tagant uued) ning mulle uusi teksapükse. Samas, järtsus ka seista väga ei viitsi. Esmaspäeval mõned läksid kell 6 hommikul juba Primarki ukse taha, et ostelda saaks. 🙈 Kolmapäeva pärastlõunalgi lookles poe ukse taga 20st inimesest saba. See liikus küll kiiresti, kuid veider oli vaadata. Aga arusaadav, kui 4 kuud on ainult esmatarbekaupade poed lahti olnud. Esmaspäeval ja teisipäeval on Kutil koolist vabad päevad, sest esmaspäeval on nn pangapüha (nädalavahetusel ju 1. mai) ja teisipäeval on õpetajad hõivatud. 

Leave a Reply