Tagasi kooli!

Eduka ettevõtte eeldusViimased kümme päeva on läinud õppimise tähe alla. Meil mõlemal. Kutt on nüüd kaks päeva uuesti koolis käinud, sest teisipäeval võeti niidid välja, kargud võis ta haiglasse jätta ja uuel nädalal lubas arst juba rattaga sõita. Sisemiste õmbluse sulamine võtab veel ca neli nädalat, aga siidiniidid on nüüd mälestus. Nende asemel on rõõmus arm põlve all. Rõõmus, sest otsad on ülespidi. 😊

Minul on olnud mitu koolitust, ja olen ka ise teadmisi jaganud, seega on kooliaasta – tõsi, meile siin väikse hilinemisega – on täiega alanud. Seega on ehk mõistetav, kuidas vahepeal kindlaks kujunenud rütm, kus kirjutasin igal pühapäeval uue postituse, läks jälle veidi nihkesse. 

👀Eelmine pühapäev võtsin osa 7-tunnisest sotsiaalmeedia kursusest, kus oli põhjalikult vaatluse all sotsiaalmeedia tervikuna. Usina iseõppijana olid paljud asjad tuttavad, kuid minulgi sai 10 lk märkmeid, lisaks pildistasin vähemalt samapalju slaide üles. Seda muide julgustati tegema. 

  1. FB ja IG omapära ehk milliseid postitusi kumbki kanal eelistab 
  2. Twitteri võimalused: koguda infot, aga ka kuidas säutsumised raha teenima panna. 
  3. LinkedIn ja selle uuendused/kiiksud/nipid. Muu hulgas sain teada, mis on minu LinkedIni sotsiaalne müügiindeks ja kuidas see mõjutab minu postituste ulatust. 
  4. Mis peaks olema sotsiaalmeedia eesmärk turunduskanalina laiemalt? 
  5. Lisaks uusi ideid sotsiaalmeedia sisuloomeks, loo jutustamiseks ja ristpostitusteks. 
Hästi hea meel on ka tõdeda, kuidas sisetunne mind ikka õigel kursil hoiab, kuidas julgus isemoodi mõelda on hinnatud. Eks ikka on siingi, kes otsivad turvalisemaid valikuid, samas olen ise julgem enda teadmisi-kogemusi pakkuma. 
💚Sel pühapäeval võtan osa veebis toimuvast pulmamessist, mis keskendub peigmeestele – ja õpetan kõne kirjutamist, sh vastan peigmeeste küsimustele. Tegemist on kolmandaga, mida AC Weddings&Events korraldab ning seda kantakse ka Facebookis otse üle. 
💚2. septembril annan aga poolteise tunnise koolituse sellest, kuidas “uue normaalsuse” tingimustes ehk virtuaalsetele ärikohtumistele/messidele koostada esitlus või promovideo, alustades sisu läbi mõtlemisest kuni teostuseni. Eesmärk on, et vabavaraga ja võimalikult lihtsate vahenditega inimene ise selle tehtud saaks. Septembrisse jääb veel kaks veebikoolitust, aga need on kinnises grupis. Samuti on ees kaks rahvusvahelist podcasti salvestust. 
Kutt on siin ka kõvasti Canvaga tutvust teinud ja need logod, kaanepildid, kollaažid jms, mis ta kokku

paneb, on päris muljetavaldavad. Mulle meeldib väga tema värvikasutus. Tal on julgust ja ka oskust neid värve omavahel sobitada. Juuresolev on üks tagasihoidlikumatest, aga seal on ta on julgelt ka neooni kombineerinud, samuti katsetab videote ja animatsioonidega. 💪👌 Kutil on plaan oma ettevõte luua, seega olen julgustanud harjutama ja katsetama eri võimalusi, sest näha on – kõigil ei ole aega ega viitsimist mässata sotsiaalmeedia postituste ilusa kujundamisega, samas on see ikkagi oluline, et inimesed tahaks seda jagada… 

Teisipäeval, kui õmblused ära võeti, sai laps ka üle kahe nädala taas mere äärde. 👍 Avastasin, et pilte ma tollest korrast ei teinud. Nautisime kahekesi olemise võimalust, sest tänavad ja rajad olid inimtühjad. Mina nosisin ka põldmarju (jeee, ned on lõpuks valmis), Kutt sai paar hilist vaarikat. Põldmarjad ei ole tema maitse. 😂
Oli küll tuuline, vihmane, kuid see vihm oli selline ühtlane, mitte veetuisk nagu 12. augustil, mis kohati teid ära uhtus ja tänavatel uputas. Lõuna-ja Kesk-Šotimaal on tõesti rohkem vihma sadanud ja ka torm Francis marutas seal rohkem, siin oli kuidagi rahulikum. 
See-eest tegin pilte sel õhtul, kui siin oli veetase erakordselt kõrge, nii tõusu tõttu kui ka mägedes sadanud vihma tõttu, mis nüüd jõgesid täidab. Seega oli hoiatatud, et öösel võib olla veetase isegi 4,6m üle nulli ning nt Dee jõe äärsetel tänavatel soovitati autod kaugemale parkida. Õhtuse tõusu ajal oli veetase 4,4m. Senine kõrgeim, mis ma olen tõusude ja mõõnade rakendustes näinud, on 4,1. 
Tõusu kõrghetk oli juba tund varem ära olnud. Kutt oli kodus, aga tegin talle näitamiseks pilte ja videosid. Siin on nüüd pilt Doni jõe suudmest, ja näha oli, et see puuront oli ikka üleni vees olnud. 

Piltide kohta veel niipalju, et sättisin siinsele turule (eelkõige) mõeldes üles oma pildipanga. Igal pildil on kasutamise hind juures. Eriti ränka vaeva ja aega nende üles laadimine ei võta, ja on ütlemata tore, kui sellest sissetulekuallikas kujuneb. Selge on see, et kui ma neid arvutis hoian, siis nad seda kindlasti ei tee. 😁
Pühapäeva õhtusse jäi veel ka üks nn avatud mikrofoni üritus, kus kirjanikud ja luuletajad tõesti üle maailma lugesid oma loomingut. Ma lugesin 3 lugu oma raamatust sh Vargamäe loo eestikeelsena, ja läks vägagi peale. 👍 Panin end juba järgmisele ka kirja, vist oli 9. septembril, kui õigesti mäletan. 
Lõpetuseks üks lõbus pilt Balmedie rannast, kus on hiiiiiglaslikud liivaluited. Nii kõrguselt, pikkuselt, pindalalt. Ma saan aru nüüd küll, miks Balmedie rand Šotimaal kuulus on ja miks Donald Trump ühe oma golfiväljakutest just sinnakanti sättis. Pildil on ka üks ilmatuma vahva naine, Zara, kelle elust ja valikutest võiks kirjutada mitu raamatut. Oluline on aga see, et vaid £50 pani ta püsti ettevõtte, omades kaubamärki Love Rara, mis on praeguseks noppinud rohkesti ettevõtlusauhindu ning mis on tuntud üle Šotimaa. 

Leave a Reply